Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Değerli Beylikdüzülü Hemşehrim

Değerli Beylikdüzülü Hemşehrim

Sevgili Hemşehrilerim,
1970 yılında Erzurum'da doğdum. Lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniv. İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünde bitirdikten sonra, Uluslararası Politika ve Ekonomi alanında yüksek lisansımı tamamladım. Kültür Üniversitesi İnşaat Fakültesinde Proje Yönetimi alanında doktora eğitimim devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıyım.
2004-2009 yılları arasında, halkımızın destek ve teveccühü ile Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı olarak ilçemize hizmet etme onuru yaşadım. Belediye Başkanlığı görevim sonrasında, üniversite öğrencisi iken kurduğum şirketim ile ticari hayatıma devam ettim. Halen, İnşaat, Eğitim, Gıda ve Dış Ticaret gibi çeşitli sektörlerde ticari faaliyetlerim devam etmektedir. Bir yandan ticari faaliyetlerim devam ederken; “İnsanın İki Gayesi Olmalı: Üretmek ve Paylaşmak” şiarı ve “Paylaştığın Senindir, Biriktirdiğin Değil.” anlayışı ile
2009 yılında, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın mesleki eğitim, gıda, burs vb. ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile “AREV Vakfı”nı kurdum.
40 yıldır, Beylikdüzü'nde yaşamanın ve bu bölgede hizmet üretmenin gururunu yaşıyorum. Belediye Başkanlığı görevini yürütürken, “Tutulabilir Bir El, Ulaşılabilir Bir Başkan” olmaya gayret ettim. “Şeffaf ve Hesap Veren” bir belediyecilik anlayışı ile, ekibimizle birlikte yürüttüğümüz, gerek temel belediyecilik hizmetleri gerekse; eğitim, sanat, spor, sosyal ve kültürel alanlarda yapmış olduğumuz hizmetler,
bugünkü Beylikdüzü'nün temellerinin o atılmasına vesile olmuştur. 5 yıllık görev
süremize, 5 dönemde yapılacak 136 kalıcı eser sığdırmanın onurunu ve mutluluğunu
her daim yaşamaktayım. 

“Beylikdüzü'ne Hak Ettiği Hizmet” diye çıktığımız bu yolda, tecrübeli bir belediye başkanı ve Yüksek Mühendis olarak, Beylikdüzü'nün ve Beylikdüzü'lülerin ihtiyaçlarını iyi biliyorum.

 Bu kapsamda;
» Kentsel Dönüşümü süratle tamamlayacağız.
» 10 Bin Sosyal Konut Projemiz ile , Belediye Başkanı iken kurduğumuz, BEYAŞ aracılığı ile daha önce de yaptığımız gibi, “Sosyal Konut” üretip ev sahibi olmayan hemşerilerimizi ve personelimizi uygun fiyat ve ödeme koşulları ile ev sahibi yapacağız.

Belediye Başkanlığı döneminde başlattığımız ve yarım kalan "Eğitim Kültür ve Teknoloji Vadisi" projesini tamamlayacağız. Bu alanı, bünyesinde kuracağımız ARGE laboratuvarları ile,"Yapay Zeka ve Yazılım" alanında teknoloji üssüne dönüştüreceğiz. 

» "istihdam ve Gelişim Projelerini" ile kadınlarımız ve gençlerimiz için istihdam sağlayacağız. 

» Büyüklerimiz ve Emeklilerimiz için, Belediye Başkanlığı dönemimizde yaptığımız gibi, uygun fiyatlı "Dinlenme, Okuma ve Sosyalleşme Tesisleri"ni açacağız. 

» "Cumhuriyet Caddemizi Yayalaştırma Projemiz" kapsamında; Bu caddemizde "Hafif Raylı Sistem, Ticaret, Sağlık, Eğitim, Spor, Sosyal ve Kültürel Tesisler, Fuar Merkezi, Nitelikli Konut ve Ofis Alanları" üreteceğiz. 

» Belediye Başkanlığı döneminde temelini atmış olduğumuz "Yaşam Vadisi'ni" daha fonksiyonel hale getirip, Beylikdüzü'nde yaşayan hemşerilerimizin kullanımına sunacağız. 

Yüksek Mühendis olarak, kendi bilgi - birikimim ve alanında uzman ekiplerden alacağımız destek ile adeta bir "kangren" haline dönüşen "Ulaşım Sorununa" dair gerçekçi çözümler üreteceğiz. 

"Hafif Raylı" sistemle entegre "Teleferik Ulaşımı" ile halkımızı, Marmara Denizi'ne ve "Deniz Ulaşımı" ile de istanbul'un diğer semtlerine ve komşu illere bağlayacağız. 

» İşi ve Sosyal Güvencesi olmayan tüm hemşerilerimize, "Sosyal Projelerimiz" aracılığı ile destek olacağız. Üretim odaklı "istihdam Projelerimiz" ile, istihdama katkıda bulunacağız. 

» Güzelliğin, iyiliğin, sevgi ve saygının hakim olacağına inandığım geleceği, siz değerli hemşerilerimizle birlikte inşa edeceğimize, tüm kalbimle inanıyorum. 

içimizde hiç bitmeyen hizmet aşkı ile güveninize ve gönlünüze talip olmak için çıktığımız bu yolda,"Nerede Kalmıştık!" diyor saygılar sunuyorum. 

 

Yüksek Mühendis 

Vehbi Orakçı

YENİDEN REFAH PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI